Video/Film

Video má oproti fotografii velkou výhodu – může působit na více smyslů najednou, protože kromě kvalitního obrazu a zvuku, můžeme pracujeme ještě s promyšleným scénářem, pohybem a střihem. Od jednoduchého produktového videa, přes kratší videa pro sociální sítě, až po příběh vaší firmy vyprávěný formou krátkého filmu. Vymyslím pro vás námět, napíšu scénář a celé video sestříhám a zpracuji tak, aby oslovilo vaši cílovou skupinu a zůstalo v paměti vašich zákazníků.

Jak to funguje?

Jak začít

Nejprve mě prosím kontaktujte na email: jankovarik@gmail.com, kde mi zkuste jen v krátkosti popsat video, které potřebujete, proč nebo pro koho by mělo být určené a ideálně i to, kde se ho potom chystáte zveřejnit. Všechny tyto informace mi pomůžou navrhnout pro vás tu nejvhodnější formu jeho zpracování.

Jaké video pro vás můžu zpracovat

Klasické video pro eshop nebo váš firemní web. Produkt je obvykle na bílém nebo jednobarevném pozadí, buďto staticky nebo 360 stupňů otočné video, které ukáže váš produkt ze všech stran – takové video se dá připravit do nekonečné smyčky, kterou je možné přehrávat přímo v prohlížeči.

Ukáže, podobně jako produktové fotografie, váš produkt přímo v akci. Může to být u vás na firmě, ve výrobě, u zákazníka nebo kdekoliv v terénu. Smyslem lifestylového videa je ukázat jak váš produkt zapadá, resp. mohl by zapadat, do běžného života potencionálního zákazníka. Video zdůrazňuje nejen funkčnost a praktičnost produktu, ale také jeho emocionální hodnotu.

Ať už prodáváte nebo vyrábíte nějaký produkt, případně nabízíte své zkušenosti, vědomosti a tedy nabízíte doslova sami sebe, je za tím vždy nějaký příběh – vám osobně se může zdát obyčejný nebo všední, vaše zákazníky ale může zaujmout a dlouhodobý dopad takového videa pro budování vaší značky, může být obrovský.

Krátká, ale úderná videa pro sociální sítě jako TikTok, Instagram nebo Youtube Shorts. Tento formát videa umožňuje oslovit často netradičním formátem a způsobem zpracování, které má ale i přes svou krátkou délku, potenciál utkvět v paměti sledujících. Můžou vzniknout z existujícího materiálu, který jsme spolu vytvořili, případně můžu sestříhat a zpracovat vaše vlastní autentické záběry.

Kromě typických druhů videa vypsaných výš, pro vás můžu natočit třeba epizody vašeho podcastu, váš vlastní online video kurz, reportáž z firemní akce a jiné. Zkrátka se nebráním ani jiným druhům natáčení, pokud máte nějaký konkrétní nápad, napište mi.

Nahrávání zvuku probíhá většinou jako součást videoprodukce, někdy je ale potřeba vytvořit kvalitní audio záznam samostatně. Mohou to být přednášky, prezentace, rozhovory, menší hudební akce, audio nahrávky vlastní tvorby, zvuky hudebních nebo jiných nástrojů, atp.

Pokud si nejste jistí tím, jak by mělo video vypadat nebo co přesně potřebujete, kontaktujte mě, probereme to a společně najdeme ideální řešení.

Průběh tvorby videa

Natáčení jednoduchého produktového videa (základní video pro eshopy nebo firemní weby, kdy je produkt je obvykle na bílém nebo jednobarevném pozadí) probíhá velmi podobně jako u produktové fotografie – abych se tady zbytečně neopakoval, mrkněte na popis procesu u produktové fotografie. Tvorba běžného videa nebo filmu vypadá v kostce následovně.

Řeknete mi jaké video chcete, jak si ho představujete, ale hlavně proč chcete video vůbec vytvořit a pro koho – to jsou asi nejdůležitější faktory.

Já i vy musíme mít od začátku jasno v tom, jaký je smysl a cíl videa, kdo se na něj bude dívat a jak by na ně mělo působit. Společně podle toho vybereme ideální formát videa a způsob jeho zpracování, včetně toho jak a kde budete nakonec video publikovat.

Preprodukce je základem každého úspěšného videa. V této fázi společně vymyslíme koncept a scénář, volí se vhodné lokality a obsazují role. Vytváří se také harmonogram natáčení a řeší se všechny logistické záležitosti. Je to krok, kdy se vše pečlivě plánuje tak, aby mohla produkce následně proběhnout co nejefektivněji.

Produkční fáze je určitě nejakčnější a fyzicky nejnáročnější. Vše stává skutečností. Kamera se rozběhne, osvětlení je nastaveno a herci, modely, váš produkt, nebo dokonce vy sami, vstupujete do záběru. Vše, co bylo naplánováno v preprodukci, se nyní realizuje a snažíme se společně zachytit vše tak, abychom videem dosáhli cíle, který jsme si naplánovali v předchozích fázích.

Po skončení natáčení přichází na řadu, stejně jako u fotografie, postprodukce. Po vytřídění veškerého zaznamenaného audio a video materiálu, přichází na řadu střih, jeden z nejdůležitějších aspektů video/filmové tvorby. Správná editace může výrazně ovlivnit rytmus, dynamiku a celkový dojem z videa. Skvělý střih může dokonce zachránit slabý materiál, zatímco špatný střih může zničit jinak výborné záběry. Po střihu přichází na řadu zvukové a vizuální efekty, výběr licencované hudby a nakonec i barevné korekce jednotlivých záběrů nebo třeba přidání titulků. Zkrátka vše se upravuje tak, aby video vypadalo a znělo co nejlépe.

Video hotovo a je čas jej pustit do světa. V této fázi se exportuje do předem dohodnutých formátu podle toho, kde a jak bude video prezentováno – od sociálních sítí, přes váš web až po televizní vysílání. V této fázi se také řeší případně marketingové strategie pro co největší dosah a efektivitu.

Co se děje nakonec

Obvyklý termín dodání hotového produktového videa bývá 14 – 21 dní od fyzického dodání produktů. Přesný termín se může lišit podle aktuálního vytížení, termín je ale vždy součástí cenové nabídky (případně smlouvy).

U jiných druhů videa je termín dodání hotového videa vždy předem daný ve smlouvě a liší se podle náročnosti a rozsahu natáčení.

Po schválení všech náhledových souborů a po uhrazení konečné faktury nahrávám všechny soubory ke stažení přes službu Dropbox (nebo předávám fyzicky na flash disku).

Cena za audio/video/film

Z čeho se cena skládá

Celková cena za váš projekt se může lišit diametrálně, proto jsem níže opět připravil nějaké ukázkové příklady typických zakázek, které vám pomůžou udělat si lepší představu o tom kolik by mohl přibližně stát právě váš projekt.

Pošlete mi informace o svém záměru a rád pro vás připravím konkrétní cenovou nabídku.

Ukázkové ceny několika typických zakázek videa/filmu. Prosím berte na vědomí, že jde pouze o příklady bez kontextu. Celková cena se může lišit podle náročnosti příprav, natáčení i postprodukce.

Produktové otočné video

900

 • Natáčení ve studiu
 • Úvodní konzultace k projektu
 • Natáčení v kvalitě 4K
 • Nahrávání na bílém pozadí
 • Nahrávání bez zvuku
 • Délka videa ≈ 25 vteřin
 • Lze přehrávat ve smyčce
 • Záloha video souborů 1 rok
Poslat poptávku

Krátký film o vaší firmě

80 000

 • 6 - 8 hodin natáčení u vás
 • 3 - 4 týdny postprodukce
 • Úvodní konzultace k projektu
 • Příprava tématu a scénáře
 • Natáčení v kvalitě 4K
 • Nahrávání zvuku
 • Nahrávání vašeho hlasu
 • Licencovaná hudba
 • Délka videa 3 - 6 minut
 • Záloha video souborů 1 rok
Poslat poptávku

Reklamní nebo propagační video

Dohodou

 • Natáčení ve studiu
 • Natáčení v terénu
 • Úvodní konzultace k projektu
 • Příprava tématu a scénáře
 • Natáčení v kvalitě 4K
 • Nahrávání vašeho hlasu
 • Licencovaná hudba
 • Délka videa – neomezená
 • Záloha video souborů 1 rok
Poslat poptávku

Ve všech cenách je automaticky počítáno i s kompletní postprodukcí a exportem videa do vybraných formátů, podle typu použití. Pro konkrétní cenu za vaši zakázku mě prosím kontaktujte a připravím vám cenovou nabídku.

Důležité informace k videu

Všechny finální video soubory zálohuji po dobou jednoho roku. Konečné video soubory v plné kvalitě jsou relativně hodně náročné na prostor na disku. Doporučuji si všechny soubory zkopírovat na více úložišť, případně využít k záloze i některou z cloudových služeb typu Dropbox.

Export videa probíhá vždy do předem dohodnutých formátů.

Neupravené zdrojové video soubory neposkytuji.

Expresní zpracování videa je možné po předchozí dohodě za příplatek.

Finální video soubory předávám vždy jen oproti uhrazené konečné faktuře. Pro stálé klienty posílám fakturu se 14 denní splatností zároveň s odkazem ke stažení video souborů.

Minimální výše objednávky je videa 6 000 Kč.

Všechny ceny zde uvedené jsou bez DPH, jsem plátce daně.